Dívka kamioňákem

Křehký vzhled, jemný obličeje a zvonivý smích ... „Princezna“ - říkáte. Ano, princezna, ale s duší motorkáře a truckera. Toto napsala překladatelka Alevtina Ulrikhova o jediné ženě v tomto typicky mužském oboru, která úspěšně absolvovala výuku v naší autoškole:

Až do svých 15 let byla Marina Gatsulina obyčejná běloruská dívka a slova „motocykl“ a „kamión“ v ní nevyvolávaly žádné emoce. V její rodině řídil pouze dědeček, a to starou motorku. Vše se změnilo po setkání Mariny se skupinou motorkářů. Zkusila řídit jednou, pak podruhé a už nemohla přestat. Naučila se pravidla silničního provozu, udělala si řidičák a v 16 letech se stala šťastnou majitelkou zbrusu nového mopedu. Milovala ho tak vášnivě, že na něm jezdila všude, dokonce i do školy.

Když nastal čas zvolit si budoucí povolání, na radu rodičů se rozhodla jít na medicínu. Udělala přijímací zkoušky, ale na poslední chvíli změnila názor a spolu s kamarádkou začala studovat na zemědělsko-technické škole. Tam se stala řidičkou. Po ukončení školy pracovala Marina krátce jako řidička náklaďáku v továrně, kde se seznámila s Evgenyem. Od té doby jsou spolu.

Nyní žije Marina v České republice. Úspěšně absolvovala vstupní 140-hodinové školení řidičů v autoškole CZECH JOB v Ostravě a závěrečnou zkoušku na dopravním inspektorátu zvládla dokonce v českém jazyce, neboť sama odmítla služby tlumočníka. Již brzy začne pracovat pro českou logistickou společnost CEE Logistics jako řidič mezinárodní kamionové dopravy. Mimochodem, jejím parťákem v osádce bude její přítel Evgeniy Zhuravel, taktéž náš absolvent.

Jsme na vás velmi hrdí, přátelé! Přejeme vám úspěšnou kariéru, splnění všech vašich snů a samozřejmě hodně štěstí!